Op zoek naar een orgineel kado:

Zoekkados

Bij iedere aankoop steunt u een goed doel

 

Bestel hier uw kunstboeken


Kunst 1890-1940

Bezoek ook eens de volgene websites:

Suprematisme

Malevitsj schreef een kunsttheorie die de grondslag vormde van een deel van zijn oeuvre en die hij het suprematisme noemde (van suprematie, oppermacht). Zijn eerste suprematistische schilderij dateert uit 1913 (Zwart vierkant op witte ondergrond).
Het betreft kunst waarin geen sprake is van figuratie. Het is gebaseerd op geometrische vormen en zuivere kleuren, wit en zwart. Kunst was voor Malevich verbonden met het spirituele. Volgens zijn opvatting diende de kunst geen politieke, utilitaire of sociale doelstellingen of pretenties te hebben. Kunst behoorde autonoom te zijn. Deze opvatting scheidde hem van de constructivisten. Er waren vele volgelingen, waaronder Liubov Popova (1889-1924).

Suprematism
Suprematism
Malevich, Kasimir
Buy posters at AllPosters.com


Het kubisme en het futurisme hebben het Suprematisme beïnvloed. Aan het einde van de jaren ’20 was de bloeiperiode van het suprematisme voorbij. Sommigen sloten zich aan bij de constructivisten. In 1917 was het suprematisme erg in trek bij andere kunstenaars. Zij gebruikten het ook voor toegepaste kunst.
De oktoberrevolutie van 1917 werd door veel kunstenaars gesteund. Het nieuwe regime was aanvankelijk gecharmeerd door abstracte en experimentele kunst. Tijdelijk had de abstracte kunst een bijzondere waarde voor het Sovjet regime. Er was zelfs subsidie voor. Het suprematisme raakte later in onwil in de Sovjet-Unie, Lenin veroordeelde het. In Europa werd het daarentegen een bron van inspiratie voor De Stijl, het Europesche constructivisme, het Bauhaus en minimal art.